Model współpracy

Interim management

Interim management to coraz popularniejszy sposób na rozwiązywanie problemów w firmie i wzrost jego wartości. Interim manager staje się czasowym managerem w Państwa firmie odpowiedzialnym za określony obszar działań. Często formuła interim management staje się dobrym rozwiązaniem, kiedy trzeba zastąpić etatowego menedżera np. w przypadku dłuższego urlopu (urlop macierzyńskiego) czy też zwolnienia lekarskiego. IM to również doskonałe rozwiązanie na kryzys czy potrzebę restrukturyzacji. Interim manager jest wysokiej klasy ekspertem w swojej dziedzinie, który może wesprzeć lub zastąpić Państwa managera. Dodatkowo nie jest zaangażowany w wewnętrzne spory i układy, dzięki czemu trudne decyzje potrafi podejmować bez dodatkowych emocji. Dzięki zewnętrznemu dyrektorowi finansowymi zyskujecie Państwo nie tylko profesjonalnego eksperta, ale również zespół analityków Blackpartners.

 

Realizacja projektu

Wiele z naszych projektów realizujemy na zasadzie „stwórz i odejdź”. Jesteśmy wynajmowaniu do realizacji konkretnego projektu, np. przejęcia firmy, restrukturyzacji finansowej, pozyskania finansowania, czy stworzenie działu finansowego. Po wykonaniu zadania nasza praca się kończy, a właściciele nie ponoszą już dodatkowych kosztów etatu. Bazując na naszym doświadczeniu projekty realizujemy szybciej i z „lotu ptaka”, co oznacza, że widzimy więcej niż manager ze środka firmy.

 

Zewnętrzny konsultant

Potrzeby naszych klientów często nie wymagają dużego zaangażowania czasowego z naszej strony. Wspomagamy jedynie zarządy i dyrektorów finansowych bazując na naszym doświadczeniu. Wspieramy zatem klientów tylko w określonych sytuacjach, często mailowo lub telefonicznie. Pozwala to korzystać z naszej wiedzy bez konieczności angażowania większych środków.